708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

To co moje to moje, a co twoje to twoje

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

To co moje to moje, a co twoje to twoje

To co moje to moje, a co twoje to twoje

Przy zawieraniu związku małżeńskiego należy brać wiele rzeczy pod uwagę. Niewątpliwie oprócz uczucia miłości, poczucia bezpieczeństwa i stabilności ważny jest też aspekt finansowy.

To co moje to moje, a co twoje to twoje

Chociaż pozorna wspólność majątkowa na pierwszy rzut może wydawać się aktem zaufania do drugiej osoby czasami po prostu nie warto jej wprowadzać w życie. Lepiej czasami podpisać intercyzę (w tekście ty zostanie skupiona uwaga jedynie na umowie wyłączającej wspólność majątkową), i mieć święty spokój.

Jakby mogło się wydawać, intercyzę podpisują tylko osoby, które dzieli zasobność portfela. Z jednej strony małżeńskiego związku pojawia się kopciuszek (w kobiecym bądź męskim wydaniu) a po drugiej stronie znajduje się ktoś zamożny. W ten sposób bogatsza osoba broni swego majątku przed łapkami swojej drugiej połówki. Nie jest to jedyna słuszna sytuacja, w której warto podpisać umowę wyłączającą wspólność majątkową.

Przykładowo Adam i Ewa spotkali się na wakacjach na morze. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Dni spędzone razem w kurorcie upływały im tak beztrosko i wspaniale, że po miesiącu postanowili się pobrać. Ich miłość była wielka, aż do momentu, gdy do domu młodych nie zaczęli przychodzić komornicy. Okazało się, że Adam miał wielkie długi w Kruku, Skoku Stefczyka, Prowidencie i podobnych instytucjach bankopodobnych (parabanki). Jakież było zdziwienie Ewy, gdy komornik zaczął rekwirować kolejne rzeczy na ofiarowanym na weselu domu kończąc. Miłość jak szybko przyszła, tak odeszła. Ewa nie dość, że straciła olbrzymi majątek, to jeszcze nerwy. Próbuje walczyć jeszcze na drodze sądowej – czy zdoła coś wskórać, być może, ale zszarganego sytuacją zdrowia psychicznego przez dłuższy czas nie odzyska.

A rozwiązanie było tuż, tuż. Wystarczyło podpisać umowę intercyzy i część ze spraw zostałaby rozegrana inaczej. Ba być może Adam widząc akt intercyzy zastanowiłby się nawet nad tym, czy Ewa jest tą jedyną – wszak nad morzem przechadza się tyle piękna.

Morał, z tego taki, że intercyza może też być świetnym zabezpieczeniem. Co ciekawe może ona ograniczać prawa do majątku uzyskanego po małżeństwie a tym samym także długów osiągniętych przez jedną ze stron małżeństwa. Intercyza może także wnieść wiele dobrego gdy jedna ze stron ma spadek np. w formie gruntów rolnych, a druga dla przykładu rentę. Mając wyłączoną wspólność majątkową nie trzeba śpieszyć się z jakimkolwiek uregulowaniem sytuacji majątkowej jeśli akurat posiadanie ziemi nam nie przeszkadza (np. płacimy krus, chcemy rozpocząć działalność rolniczą). Wspólność majątkowa wymuszałaby na nas pozbycie się majątku jeśli ten przekraczałby ustaloną wartość w przeliczeniu na osobę – zmniejszyłby, bądź całkowicie zawiesił wielkość renty naszego współmałżonka w wielu przypadkach.

Podsumowują mówiąc o wspólności majątkowej, warto mieć na uwadze intercyzę. W wielu przypadkach jej zastosowanie może okazać się zbawienne. A warto dodać, że intercyzę można zawrzeć także po ślubie.

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o