70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Stomatologia estetyczna Choszczno

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Stomatologia estetyczna Choszczno

Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Coraz wiele osób posiada z sposobów z działu stomatologii estetycznej, by bawić się pięknym wyglądem swoich zębów. Ale czy są one bezpieczne dla dzieci? Warto zaznajomić się z niezwykle częstymi stylami i stwierdzić czy są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Dębno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej ostatecznym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej dostosowuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten wykonuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany rezultat istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Dębno

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej ale po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zimno). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie i może stanowić okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Dębno

Według unijnej informacji z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, tylko chyba stanowić wykorzystywane tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie przekonuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów także zagranicznych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być problemu z ostatniego gatunku osadami. Sam zabieg jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do pisania piaskowania u niemowląt jest tenże jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z zmian liczy na ścieraniu kamień nazębnego kładącego się w obrębie szyjek zębowych – z dziedzinie korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w prawdzie nie ma przeciwwskazań do układania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, wtedy można go wyprodukować również będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmian korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę piękną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego gatunku praktyk. Też jak tworzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejek w wypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W klubie z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzebę daleko nie ingerować w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Dębno

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o