70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Przeprowadzki Świnoujście zadzwoń 666484444

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Przeprowadzki Świnoujście zadzwoń 666484444

Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycji. Lean Management używany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z wszelkiej dziedzinie. W światowej opinii metoda stosowana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w poszczególnej organizacji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i metod, a również wielkiej kolei w stylu myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuk jest powolnym procesem, widoczne efekty przyciągają do poważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje funkcjonowania oraz jest ogromnym przykładem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean przeprowadza się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management dostało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje osobę i pierwszy rozwój tej sztuk, w treści chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W tym zespole wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych produktów jest właśnie znana i polecana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może pracować średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, grana jest delikatniejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a jeszcze oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa wydanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuk inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do stworzenia innowacyjnego produktu. Docelowo są to potężne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do realizacji. Całość wspominania o prac liczy na dużym wykorzystaniu dostępnych towarów oraz kolejnym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do ostatniej koniunktur na rynku. Między innymi spośród tegoż warunku Lean management pierwotnie używany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze znać założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do korzeni I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła uczyć się już po II wojnie światowej. Tłem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne drogi i urządzenia przydatne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest jedynie dzięki realnej obserwacji, i że tylko wiedza wzięta z swego doświadczenia może spowodować spodziewane rezultaty. Wymagał od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często wykorzystywał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Polecał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To umożliwiało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwag Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej liczb środków i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty kierował się nie właśnie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na to, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał wszystkich ludzi. Spotkania managerów z gośćmi i słuchanie ich ofert to codzienność w stylu lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało wychwycone przez zachodnie koncerny, ale tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to zwłaszcza z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja metody na zbycie amerykańskim czy europejskim pokazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Popularność ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W gazet badaczy wyszczególniono wszystkie składniki odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metodyka Just in Time. To zadanie, w którym każdy element produkcji kierowany jest na godzina dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” produkcji oraz zastąpienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z poprzedniego procesu, chociaż w punkcie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma produkowała tak to, na co już był popyt.

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym ważnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie gromadzono się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie składa się na kilku ważnych założeniach:

Wartość produktu ocenia z artykułu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy wynik oraz definiuje przypisane mu zalecie.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Każde składniki winnym być swoje i jednoznacznie określone. Producent musi znać co składa się na pełny proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

Dopiero to realne oszacowanie kursów jest możliwe.
Ciągły przepływ – cen w stylu produkcyjnym przebywają w twórz niezakłócony i zajmuje to wszystkiej materii począwszy na tematach, natomiast na reklamie kończąc. W niniejszym obowiązku kojarzona jest więcej metoda one-piece-flow, która blokuje wykonywanie w wysokich partiach. [1] System ssący – realizowane są tylko niezbędne części a chociaż potrzebnych produktów. Małe części a tylko na stały sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To złota myśl metodyki Lean, zmierzanie do perfekcji w stylu filozofii Kaizen, czy więcej przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po wdrożeniach w spółkach produkcyjnych na wszelkim świecie dostrzeżono potencjał śpiący w współczesnej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację ten jest w jakimkolwiek sektorze. Pojawił się pomysł na „odchudzenie” firm oferujących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie rozwiązanie do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Więc nie jest jedynie rozwiązanie na redukcję kosztów. To pełna koncepcja, która umożliwia na duże wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim inny forma myślenia, wokół którego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w swoich prawach zawiera dbałość o doskonałą klasę materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej drogi. Lean nie jest zdolną skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga dużych zmian w organizacji oraz obecne na dalekim tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do koleje jest zarówno podejście do wykorzystania zasobów ludzkich. To myśl, która organizuje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean składa się na prostej hierarchii, duży wpływ montowany jest na produkcję zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza też energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Sięganie do perfekcji i feedback

Sięganie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom informacji między kadrą zarządzającą oraz pracownikami. Dbałość o właściwi feedback jest tutaj duże znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest zwłaszcza na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Człowiek również jego termin to najpopularniejsza zaleta firmy. Potrafi być on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom planów i robotyzacji procesów. To pogląd na żądanie biznesem, który potwierdza się w jakimkolwiek sektorze, więcej w branży e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do odbiorcy ma także istotny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić tworzenia w rynku wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym prawdopodobnie istnieć wykorzystanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić czas oraz siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. To na zbycie narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z zespołem eBay, idą na optymalizację kursów a czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To normalny proces, który spośród pewnością będzie kontynuowany w perspektyw. Właśnie takie zachowanie do biznesu może ułatwić w osiągnięciu wyniku na przesyconym rynku. Nowa sytuację z zamiłowaniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean dawana w mieniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w wypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o