70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Bielsko-Biała zamów online

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Poczta kurier Bielsko-Biała zamów online

poczta kurier

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Radzionków jest dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Radzionków

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas i swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Radzionków zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo termin dostarczenia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości paczek z pewnością zauważymy również plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu i wymagało od nas siły, zwłaszcza kiedypaczki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek osobno. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty paczki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Warto pamiętać, że licząc wymiary pakunku oraz wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zmienić swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Radzionków dba żeby wszystkie paczki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się obracać lub być przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Radzionków odbierając pakunek potrzebuje również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś przybyć. W związku z tym dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Radzionków .

Zobacz również poczta Kurier