70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kolejny atak terrorystyczny w stolicy Francji.

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Kolejny atak terrorystyczny w stolicy Francji.

Kolejny atak terrorystyczny w stolicy Francji. Nie żyją dwie osoby, w tym napastnik, który zaatakował w Paryżu

Francja nie może odetchnąć spokojne – w sobotni wieczór 12 maja, napastnik powiązany z Państwem Islamskim znów zaatakował na ulicach Paryża. Wybrał dzielnicę pełną barów i kawiarni, gdzie w sobotę wieczorem nie brakuje spacerowiczów i turystów przybywających aby zwiedzać miasto. Uzbrojony napastnik z nożem w ręku zaatakował tłum, raniąc cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie. IS przyznało się do zamachu, natomiast sam nożownik został zastrzelony przez paryską policję.

Nożownik zaatakował tłum
Do całego zdarzenia doszło w sobotni wieczór tuż przed godziną 21:00, niedaleko stacji metra Quatre Septembre. O tej porze ulicami spacerowało wielu turystów, dlatego skala zamachu mogła być znacznie większa – na ulicy Monsigny tuż przy operze pojawił się mężczyzna trzymający nóż. Krzycząc „Allah Akbar!” zaatakował spacerujący tłum – ranił cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie. Mężczyznę próbowano ogłuszyć paralizatorem, jednak bezskutecznie – islamista został zastrzelony przez policję. Mieszkańcy dzielnicy wiedzieli tylko tyle, że w okolicy trwa akcja policji – na miejsce przybyły bowiem karetki, straż pożarna i policyjne radiowozy, jednak aby nie wzbudzać paniki, jeszcze nie mowiono o ataku terrorystycznym. Świadkowie którzy wychodzili w tym czasie z opery zostali wycofani do wnętrza budynku, ze względu na atak nożownika. Ranni w wyniku ataku zostali przetransportowani do szpitala Georges Pompidou.

Za paryskim zamachem stoi Państwo Islamskie
Szybko okazało się, że zastrzelony nożownik był żołnierzem Państwa Islamskiego, a jego zadaniem było zaatakowanie jak największej ilości osób. IS przyznało się do zorganizowania zamachu. Prezydent Francji Emmanuel Macron w sobotę wieczorem napisał na swoim profili w mediach społecznościowych, iż Francja po raz kolejny zapłaciła krwawą cenę, ale nigdy nie podda się wrogom wolności. Chwalił również paryską policję, która przeprowadziła błyskawiczną akcję mającą na celu obezwładnienie napastnika, dzięki czemu udało się ograniczyć liczbę ofiar. Teraz zostanie powołane specjalne śledztwo, którego zadaniem będzie ustalenie przyczyn i okoliczności zamachu terrorystycznego. Nieoficjalnie mówi się, że zamach był spowodowany niedawnymi nawoływaniami Państwa Islamskiego do atakowania koalicjantów, którzy walczą z dzihadystami na obszarze Syrii. Francja cały czas żyje w strachu przed atakami islamistów, jednak nie ma zamiaru się poddać i ulec panice. Do ostatnich doszło w dniu 23 marca w miastach Carcasonne i Trebes, a od roku 2015 na francuskich ulicach ofiarami terrorystów łącznie padło aż 245 osób.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o