708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Implanty zębowe Szczecin

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Implanty zębowe Szczecin

Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Współczesna stomatologia kupi na uzyskanie spektakularnych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Nowe Warpno

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Właśnie do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Nowe Warpno
mosty protetyczne Nowe Warpno
ruchome protezy zębowe Nowe Warpno

Każda z ostatnich opcji tworzy własne plusy i minusy, więc warto wprowadzić się z nimi tuż przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dobrać je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne stanowić więc ponad kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba pewno być efektem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dobrać je jak łatwo. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest głęboki nacisk na zgryz, a że iść nie jedynie do interesów z żuciem, ale i do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść i do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego czemuś warto przemyśleć jak najszybciej – albo w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na czemuś braku przez wszczepienie implantu w środowisko dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego albo kilku braków. Takie podejście kojarzy się więcej w przypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których przenosi się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich ogromna wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to dodatkowo tani zabieg na uzupełnieni brakujących zębów. Obejmują one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które przenoszone istnieje na lokalnych dla braku zębach – w skutku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy niezbędne istnieje dodatkowo zrobienie ich pomagania kanałowego. To brak tej technologie, ponieważ często wskazane jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po skończeniu mostu protetycznego stanowi niezwykle ciekawy – stanowi on niemalże nie do poznania od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów oraz jest ważna – mogą one wykonywać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia możliwość to protezy ruchome, na przykład stworzone z akrylu. To tani środek na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a dodatkowo trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Więcej nie umożliwia ona oczywiście trudnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Nowe Warpno

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o