70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Firma Budowlana Knurów

Firma Budowlana Knurów

O domie pasywnym z KDE Construction

I choć ciągle jedziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a to na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z inicjatywą o miejscu oraz prostszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich opowieści i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie kształtującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Zabrze

 

Panie Krystianie – skąd plan na stworzenie KDE?

Z uwadze potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo zdrowe zresztą – które idą do sieci z inicjatywą o taniej eksploatacji i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest dowolna i funkcjonalna. Tak powstało KDE, które jako jedne z czołowych firm w terenie realizuje budowę budynków pasywnych i – z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć – spełniamy to wcale.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Zabrze

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka stanowi jego jakość?

Mówi się, iż w obrębie takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze centrów odnawialnych – na model z gruntu, światła słonecznego, ciepła wydzielanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia prowadzona jest na zatrzymanie ciepła w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie ma też usytuowanie domu a jego wentylacja. Praktycznie wszystek element realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany z przodzie do kraju. To inwestycja, jaka zamierza się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy stanowi ostatnie dodatkowe do nabycia w lokalnych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest dobrze sporządzony plan oraz wysoka klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Zatem istnieje dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w ścisłej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Oczywiście nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Zabrze

Co wtedy?

Stanowimy w stanie zaimplementować wszystkie dane rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W przeciwnych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, natomiast w wielu mniejszym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych składają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zamku w drogi do tradycyjnych systemów.

Który jest mały koszt budowy domu pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w perspektyw. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do klasycznej formy budownictwa. Co ważne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są interesujące dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć instalację i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje stale jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam z nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to skomplikowany proces – wszystek jego etap pragnie być dokonany jak prawidłowo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Zabrze

Zapraszamy do zaznajomienia się z możliwością KDE Construction na karcie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i działalnościach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments