708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Dentysta Tuczno

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Dentysta Tuczno

Odsłonięte szyjki zębowe – przyczyny, objawy, leczenie

Odsłonięte szyjki zębowe to typowy problem. Dają nieprzyjemne objawy i grożą rozwojem poważnych chorób, natomiast w rezultacie nawet utratą zębów. Niezależnie z przyczyny tej chorobie, należy się nią zdobyć i zastosować środki zaradcze.

Dentysta Police

Obnażanie szyjek zębowych to wynik „zatrzymywania się” lub też „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się więc z dnia na dzień, ale proces obecny stanowi nieodpowiedni dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada okoliczności i zachęca optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn może stanowić mnóstwo, choć najczęstsze z nich więc wiek pacjenta, a też nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, kłopoty z przyzębiem to niemal efekt naturalny, powiązany ze starzeniem się organizmu. Mówienie się szyjek zębowych u osób po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest jak dziwnym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy mężczyzn niż osób.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu bywa często także higiena. Zarówno ta niedostateczna (niedoczyszczanie zębów, umieszczający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), jak oraz ta przesadna (częste mycie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą powodować się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w efektu zbierania się płytki nazębnej i przechowywania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” lub też „opuszczanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący produktem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych z ostatniego początku zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa i zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują kłopoty z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie prezentuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie otaczają ząb u nasady, dobrze sięgając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy okazują się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zima, ciepło, a dodatkowo na upojny i nieprzyjemny smak również na kontakt to specjalny objaw obnażonych szyjek zębowych. Doświadcza się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o określonym zapachu i temperaturze, jak natomiast w dotyku z zimnym powietrzem, podczas mycia zębów etc. Uczucie jest ciężkie, ma się chwilowy, ale przeszywający ból.
W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych uważa się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj i zobaczyć. Odsłonięta cechę jest niższa z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie chce z przyczyny powstania problemu, a też z zaawansowania choroby. Zazwyczaj tworzy się a z zabiegów higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to doskonałe momenty w działaniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi kształtuje się w gabinecie stomatologicznym w planu usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie mówi się je co pół roku.

Pomocna może być i zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych bierze się miękkich szczoteczek. Ważna istnieje więcej technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zwykle w zakresu od dziąsła) Dużo jest traktować irygatory i/lub szczoteczki soniczne, jakie nie doprowadzają do kumulowania się osadu nazębnego.

Dentysta Police

Warto zaopatrzyć się więcej w dobre preparaty do czystości i pielęgnacji jamy ustnej. W przypadku nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba wybierać też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Widoczne są także specjalne preparaty ochronne, które działają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, aby nie narażać się na ból, najlepiej unikać ciężkiego i ciężkiego, a też słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy i minerały.
Czasami konieczne jest podanie działania ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W wybranych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe zakłada się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa dobrym rozwiązaniem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką pobieraną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o