708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Czym są tablety 2w1?

Turbo Ekspres to szybkie Pożyczki pożyczki w 15 minut na sam dowód osobisty

Czym są tablety 2w1?

Osoby, które pracują na komputerach mobilnych, na pewno doceniają wszelkie nowinki technologiczne, jakie tylko się pojawiają. Wśród takich nowinek dużo zmian zachodzi na przykład na rynku tabletów, wśród których nie dało się nie zauważyć na przykład tabletu 2w1, który podbija rynek już od kilku dobrych lat. Może i nie jest to urządzenie dla każdego, jednak na pewno z roku na rok coraz więcej osób będzie się przekonywać, że to bardzo użyteczny sprzęt, który można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów.

Tablet 2w1 – co to jest?

Kiedyś była mowa tylko i wyłącznie o jednym typie tabletów, lecz z roku na rok wraz z postępem powstawały różne modyfikacje w tabletach i tak między innymi powstały tablety graficzne, tablety hybrydowe i konwertowalne, z których właśnie te dwa ostatnie, to tablety 2w1, które mają między sobą jedną niewielką różnicę, lecz o niej nie będzie teraz, a z różnicą można zapoznać się w innych artykułach. Tablety 2w1 znane są także pod inną nazwą tzn. laptopów 2w1, ponieważ używa się tę nazwę naprzemiennie. Spowodowane jest to tym, że ludzie po prostu z przyzwyczajenia raczej różnie nazywają te urządzenia, lecz tak naprawdę nie ma między nimi żadnych różnic. Charakterystyka tych urządzeń nie jest wcale taka ciężka i raczej jest łatwo je rozróżnić. Przede wszystkim można już połączyć nieco faktów i pomyśleć o wspomnianym tablecie i laptopie, co już powinno pozwolić na skojarzenie, że jest to właśnie połączenie tych dwóch urządzeń. Tablet 2w1 ma dotykowy ekran i do tego klawiaturę i to jest wszystko, co może pozwolić na rozpoznanie tego urządzenia. Dzięki połączeniu tych dwóch cech urządzeń stworzono sprzęt, który jest wielofunkcyjny i bardzo usprawnia swobodną pracę na nim. Tak naprawdę nie ma tutaj więcej nic do opisywania, ponieważ dalsza charakterystyka, to byłaby po prostu zwykła charakterystyka tradycyjnego tabletu, czy też laptopa. Dzięki temu, że stworzono takie urządzenia, pojawiła się wielka konkurencja na rynku technologicznym i stają się one z roku na rok coraz lepsze, ponieważ wiadomo, że konkurencje trzeba przegonić, więc cały czas mamy do czynienia z postępem.

Ile trzeba zapłacić za taki tablet?

Jest to chyba coś, o czym bardzo często się myśli, jeśli chodzi o kupno jakiegokolwiek droższego urządzenia i nie ma w tym chyba nic dziwnego. Wiadomo przecież, że cena również ma wielkie znaczenie. Niektórzy jednak próbują to ukryć i grają takich, których cena interesuje na samym końcu lub którzy w ogóle się nią nie przejmują. Nie ma jednak czego się wstydzić, że poszukuje się na przykład tańszego sprzętu. Mówiąc o tym, sprzedawca będzie po prostu mógł idealnie dopasować produkt do naszych możliwości. W przypadku tego rodzaju urządzeń, jeśli chodzi o cenę, to różnica między jej minimalną a maksymalną wartością jest dość duża, ponieważ najtańsze urządzenia można zakupić już za około kilkaset złotych, można powiedzieć, że trochę poniżej tysiąca, natomiast lepsze tablety mogą już osiągać ceny kilku tysięcy, w szczególnych przypadkach nawet powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Wiadomo jednak, że jeśli komuś zależy na czymś lepszym, to wyda na ten przedmiot więcej, jednak też i w niższym pułapie cenowym można znaleźć wiele okazji. Najtańsze urządzenia, czyli takie przejściowe, to będą takie za kilkaset złotych i one niestety będą raczej służyły tylko przez jakiś czas i to przy słabych parametrach, więc nie dadzą żadnych piorunujących efektów. Urządzenia, które raczej należą do tańszych, będą dobre przede wszystkim do podstawowych czynności, to znaczy pisania, notowania, ewentualnie odpowiadania na maila itp. Nie można przecież od nich za wiele oczekiwać. Jeśli już do tej kwoty dodamy kilka tysięcy, to znaczy około dwóch i więcej, czasem nawet jeden tysiąc, to można już mówić o dobrych urządzeniach ze średniej półki, które już będą swoją funkcję spełniały przez dłuższy czas, oferując o wiele więcej możliwości i na takich urządzeniach zaczyna się już prawdziwa zabawa. Na urządzeniach ze średniej półki spokojnie można już pracować, czy stosować je do swojego hobby. Jeśli już jednak decydujemy się na te tablety z najwyższej półki, czyli za co najmniej pięć tysięcy, to możemy liczyć na wysokie osiągi i możliwości, które oferują najlepsi producenci na rynku. Czasem warto poczekać po prostu kilka miesięcy i uzbierać nieco większą kwotę, by móc sobie pozwolić na więcej.

Lepiej mieć jedno niż dwa

Może niektórym powyższe stwierdzenie wyda się dziwne, ale jeśli spojrzymy na to z innej perspektywy, to większość powinna przyznać temu rację. Dlaczego ktoś miałby kupować dwa urządzenia, które kosztują nie mało i mają za zadanie uzupełniać się, skoro można kupić jedno, za całą kwotę i nie musieć się martwić jakością. Kupując dwa przedmioty, nie zwiększamy wcale budżetu na zakup, bo raczej ciężko jest to zrobić, lecz po prostu dzielimy posiadaną gotówkę na dwa i po połowie możemy wydać na każde z urządzeń, przez co otrzymamy raczej słabej lub średniej jakości dwa urządzenia. Decydując się na jeden tablet 2w1, możemy wydać całą posiadaną kwotę tylko na ten tablet i dzięki temu otrzymamy jeden bardzo dobrej jakości przedmiot. Jest to nie tylko oszczędność pieniędzy i dbanie o jakość, lecz także dbałość o swój czas. Wiadomo przecież, że o wiele szybciej można dopasować do swojej osoby jedno porządne urządzenie, niż wybierać dwa różniące się od siebie urządzenia, które mają do tego za zadanie się uzupełniać. Na dwa urządzenia trzeba też mieć o wiele więcej miejsca, co jest mało komfortowe, szczególnie jeśli te mobilne komputery mają za zadanie służyć na przykład w częstych podróżach. Nie dosyć, że będą zajmowały dużo miejsca i ważą trochę, to jeszcze będzie ciężko z nich korzystać jednocześnie. Nie lepiej więc zainwestować w pojedynczy tablet 2w1, lecz mieć z niego tyle zalet?

Jakie zalety?

Wiadomo, że jeśli kupuje się jakieś nowe urządzenie, to nie kupuje się czegoś w ciemno, lecz trzeba nieco o nim się dowiedzieć. Prócz aspektów technicznych warto również po prostu zapoznać się z pewnymi zaletami, które po prostu mogą uatrakcyjnić zakup. Jeśli ktoś patrzyłby tylko na czyste dane techniczne, to tak naprawdę strasznie ograniczyłby swoje możliwości, jeśli chodzi o poszerzenie palety możliwych modeli do kupienia.

Komputer mobilny jest kupowany między innymi do tego, aby móc sprawnie na nim pracować. Dlatego też osoby, które często pracują w podróży, czy też osoby, które po prostu w swoim miejscu pracy spędzają mało czasu, bardzo doceniają wszelkie komputery mobilne, które pozwalają na łatwe przeniesienie pracy do innych miejsc. Tak też jest z tym typem tabletu i możliwościami w pracy przykładowo wymagającej dużej ilości pisania i wprowadzania danych. Pisanie to czynność, która wymaga nie tylko dobrze pracującej klawiatury, lecz także komfortu i dobrego „leżenia” urządzenia w ręce, a także funkcjonalności. Jeśli ktoś pracuje, dużo pisząc, to musi pracować na czymś, co będzie przyjemnie i łatwo się trzymało, a także będzie można spokojnie pisać i sprawnie edytować tekst. Połączenie dotykowego ekranu i klawiatury to połączenie pozwalające na szybkie pisanie, poprzez dobrze dobraną klawiaturę, która powinna być i raczej zawsze będzie wysokiej jakości, a także wysokiej jakości ekranu, który pozwala na szybkie odnajdywanie miejsc z błędami do poprawek. Dotykowy ekran bardzo usprawnia edytowanie tekstu, ponieważ nie trzeba używać myszki, ani touchpada, tylko wystarczy kliknąć odpowiednie miejsce na ekranie i łatwo można znaleźć się w odpowiednim miejscu, a także sprawnie można wybrać formę i rodzaj edycji. Jeśli więc ktoś pracuje na przykład jako korektor tekstów, czy też redaktor, a może po prostu wprowadza bardzo dużo różnych danych, to dotykowy ekran na pewno ułatwi i usprawni wykonywaną pracę.

W przypadku komputerów mobilnych, jak sama nazwa wskazuje, bardzo ważna jest ich mobilność. Porównując tablety do laptopów, wiadomo, że te pierwsze są o wiele bardziej mobilne i dlatego też to one najlepiej służą na przykład do pracy w pociągu, w autobusie, a nawet dzięki nim można szybko coś sobie notować, czekając gdzieś w kolejce. Wiadomo jednak, że jeśli istnieje taka możliwość, to będzie się korzystało z klawiatury. Dlatego też połączenie dwóch wcześniej wspomnianych urządzeń, wydaje się najlogiczniejszym rozwiązaniem, żeby móc jednakowo zaoszczędzić, lecz pozostać w pełni mobilnym. Używając tabletu 2w1 w każdej chwili można obrócić ekran o 360 stopni, czy też po prostu odpiąć klawiaturę i w ten sposób minimalizuje się wielkość urządzenia, dzięki czemu uzyskuje się więcej wolnej przestrzeni i wiadomo, że w ciasnym miejscu będzie tak o wiele łatwiej. Mobilność to także waga, a w tym wypadku, jeśli tylko zakupione urządzenie będzie w miarę dobre, nie powinna ona sięgać wiele powyżej jednego kilograma. Łatwo więc będzie przenosić tablet z miejsca na miejsce, nie będzie on nigdy ciążył w torbie, a także w przypadku niektórych tabletów 2w1, jeśli istnieje taka możliwość, to będzie można spokojnie zabierać ze sobą na przykład samą część, jaką jest ekran dotykowy, odciążając się o ciężar klawiatury.

Ta mobilność i sprawność pracy na tablecie 2w1 przydatna jest nie tylko w czasie wykonywania obowiązków, lecz także służy rozrywce. Wiadomo przecież, że czasem chce się oderwać od codzienności i potrzebne jest trochę rozrywki. Wtedy na przykład szybko można schować klawiaturę i zacząć grać w jakąś ciekawą grę, czy też po prostu wygodnie oglądać film. Możliwości manipulacji ekranem pozwalają na umieszczeniu go pod różnym kątem, dzięki czemu oglądanie staje się o wiele łatwiejsze.
W tym wypadku wielką zaletą jest także możliwość sprawnego przeglądania mediów, a także wszelkich multimediów. Wykorzystywanie dotykowego ekranu i klawiatury jednocześnie pozwala na sprawne przesuwanie się między informacjami, postami, a także zdjęciami i filmami, przy czym bez problemu, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, można szybko skomentować daną pozycję.

Ucząc się i pracując, należy stawiać na swoją wygodę. Ważne więc są wyżej wspomniane zalety po to, aby można było w pełni dobrze wykonywać swoją pracę. Zarówno praca, jak i nauka przechodzi już do komputerów, więc warto zaopatrzyć się w wyposażenie, które może posłużyć co najmniej przez kilka lat i nie będzie byle czym, lecz realnie usprawni pracę. Tablet 2w1 na studiach może okazać się niezastąpiony. Będzie zajmować mało miejsce, nie będzie przeszkadzać, a szybko będzie można wyszukiwać i sprawdzać różne informacje. Dodatkowo, jeśli tylko nadejdzie potrzeba szybkiego napisania czegoś, to wystarczy użycie klawiatury i już po wszystkim. Jeśli chodzi o pracę, to zawsze to może być używane do pracy w domu, czy też po prostu urządzenie pomocne, które usprawni opracowywanie danych, czy też po prostu zajęcie, które wymaga operowania na kilku otwartych aplikacjach, stronach internetowych itd.

Zalety tak naprawdę każdy użytkownik będzie sam odkrywał i też ilu będzie użytkowników, tyle będzie zalet, więc może resztę z nich niech każdy odkryje sam.

Czas na wady

Żeby nie popaść w samo zachwyt warto też nieco wspomnieć o wadach, ponieważ i tych można kilka znaleźć. Nie są może one powalające i niektórzy będą mogli znaleźć ich więcej, jednak zawsze są to jakieś wady.

Jedną z najpoważniejszych wad może być to, że w tego typu tabletach może pojawić się problem z połączeniem między ekranem a klawiaturą. To znaczy po pewnym czasie, niezależnie od tego, jakie to jest połączenie, może ono po prostu ulec zużyciu, czy też przez nieuważne używanie może ono zostać uszkodzone, szczególnie w przypadku tabletów, od których klawiaturę da się odłączyć. Jednak jeśli ktoś będzie uważnie korzystał z urządzenia, to żaden z tego typu wypadków nie powinien się stać.

Dla niektórych wielkim minusem może być także cena, ponieważ ze względu na specyfikę urządzenia, aby otrzymać już coś dobrego, trzeba wydać co najmniej dwa tysiące i więcej. Oczywiście tańsze urządzenia również są dobre, jednak wiadomo, że w przypadku tego typu połączenia, jest ono dość specyficzne, dzięki czemu ma prawo być nieco droższe. Jednak dla chcącego nic trudnego.

Czas na zakup

Jeśli ktoś już jest zupełnie przekonany do tego, by zdecydować się na to urządzenie, to chyba nie ma na co za długo czekać i trzeba po prostu ruszać na pierwsze poszukiwania. Ważne jest jednak także to, aby to nie był przypadkowy wybór. Najlepiej jest w wolnej chwili w domu usiąść z kartką i dokładnie zapisać wszystkie cechy i funkcje, jakie powinien posiadać tego typu tablet, aby korzystanie z niego mogło być przyjemne. Wiadomo, że nie zawsze można połączyć wszystkie z tych, jakie na początku były oczekiwane, jednak jeśli te najważniejsze znajdą się w wybranym tablecie to i tak można powiedzieć, że kupujący znajduje się na wygranej pozycji. Do wcześniej wspomnianych cech może należeć między innymi waga, złącze z ekranem, jakość klawiatury i ekrany, materiał, wytrzymałość baterii, czy też wydajność samego tabletu 2w1. Nie jest to na początek może i wiele, jednak każdy powinien stworzyć swoją indywidualną listę i tam musi znajdować się wszystko, na czym komuś zależy.

Jeśli ktoś już wszystko wie, to teraz tylko wystarczy dokonać zakupu i cieszyć się nowym urządzeniem. Czasem warto dokonać zmiany i naprawdę w tym wypadku będzie to zmiana wyłącznie na lepsze. Każdy z takiego urządzenia powinien być zadowolony.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o